Як написати мотиваційний лист правильно?

 

Як написати мотиваційний лист правильно?

Мабуть Ви помічали… інколи HR -ри ІТ компаній, окрім як надіслати резюме, пройти технічний тест, виконати тестове завдання, надати посилання на відкриту діяльність: публікації, портфоліо, проекти на GitHub — прохають написати кілька слів англійською мовою:

  • Чому вирішили взяти участь? — у випадку пропозиції навчання
  • Що спонукало обрати їх компанію?
  • Чому саме Ви повинні отримати шанс?
  • Які моменти привабили в посаді? — у випадку пропозиції роботи
  • Ваші очікування?
  • тощо

Значить, якщо прямо цього не вказують, потрібно написати Мотиваційний лист!

УВАГА: Слідкуйте ще за форматом документу, який Вас просять! Не завжди, але буває, HR -ри вказують бажаний формат листа. Це може бути для роботи: е-mail Мотиваційний лист (до речі його найчастіше переглядають), Мотиваційний лист у звичайному текстовому документі або PDF -ці.

На навчання у закордонні університети, подання на гранти, наукові програми — Мотиваційний лист надсилають у друкованому вигляді в конверті, разом з пакетом необхідних документів.

Що таке мотиваційний лист?

Принципі… з назви документу все доволі зрозуміло. Мотиваційний лист — це ессе, твір про себе коханого і особливого. Мотиви, цілі, мотивацію у житті.

Головна мета Мотиваційного листа привернути увагу читача до Вашої особистості та сформувати перше позитивне враження про Вас. Так щоб спонукати запросити на співбесіду, обговорити моменти, котрі й викликали інтерес.

Можна сміливо сказати, що мотиваційний лист — це Ваша особиста комерційна пропозиція.

Вам роботодавець надає шанс, і варто ним скористатися — у довільній формі описати все те, для чого не вистачило місця в резюме. Розкрити себе як професіонала або талановитого початківця. Проте не переписуйте просто-на-просто дані з резюме. І в жодному разі не копіюйте чужого мотиваційного листа — розкажіть свою унікальну історію!

Складайте обов’язково окремий Мотиваційний лист для кожної компанії. Трансформуйте лист під вимоги конкретної вакансії на яку подаєтесь. Не обходьтеся звичайним замінюванням назви. Важливо дати зрозуміти роботодавцю, що Ви насправді ознайомилися з потребами і особливостями діяльності його компанії.

Отже, поставтеся відповідально до написання Мотиваційного листа. Доведіть роботодавцю, що його компанія найбільш бажане місце для Вашого розвитку. А Ви саме той спеціаліст, якого він шукає.

Знову ж таки порівнюючи з Cover Letter, Мотиваційний лист — це менш формальний документ. Як ми аналізували у суміжному дописі: Cover Letter VS Мотиваційний Лист — як ефективні інструменти впливу на роботодавця

  • Мотиваційний лист відповідає на питання: Чому Bи обираєте?
  • Cover Letter відповідаєте на питання: Чому саме ти?

Також, нагадаємо, у Мотиваційному листі має більше значення емоційна складова. У ньому корисно буде сконцентрувати увагу на власних амбіціях, бажаннях, шляхах розвитку в рамках компанії, якій надсилається документ.

ВАЖЛИВО: Основна вимога написання — це стислість, чіткість, логічність викладу і правдива інформація! Ні в якому разі не треба прикрашати свої документи: Резюме, Мотиваційний, Супровідний лист вигаданим досвідом та навичками яких не вмієте. Дані про Вас та Ваші знання перевірятимуться ще багато разів — на співбесіді, й у процесі роботи. Окрім того, врахуйте, ейчари у різний спосіб спілкуються між собою!

НЕ ЗАБУВАЙТЕ: Тримати баланс!!! Мотиваційний лист — це діловий документ і має бути написаний не у сухому, але все ж у офіційному стилі.

У ІТ стандартно Мотиваційний лист пишуть англійською. Неграмотно написаний Мотиваційний лист англійською мовою може поставити під сумнів відповідність Вашого рівня англійської, тому що написано в Резюме або вказано в сертифікаті.

Чи варто надсилати мотиваційний лист якщо цього не вимагають?

Однозначно ні! Проте, якщо Резюме надсилаєте на е-mail, коротенько можете написати привітання, кілька слів про себе, які привернуть до Вас увагу на самому початку, у кінці — подяку за розгляд резюме т.п. Логічно? Пустий ж лист надсилати не будете?

Cтруктура мотиваційного листа

Як і будь-який твір Мотиваційний лист повинен складатися з Вступу, Основної частини і Висновку, з плавними переходами від однієї частини до іншої. Читання нудних, написаних за шаблоном мотиваційних листів — дійсно марна витрата часу. Почніть з того, чому Ви вирішили подавати документи на цю позицію, та закінчіть планами на майбутнє, очікуваннями, перспективами. Детальніше,

  1. Вступна частина: Представтеся та розкажіть про причину надсилання документу. Це може бути відгук на вакансію чи пропонування своїх послуг на майбутнє компанії, яка поки не знаходиться у пошуку нових кадрів.
  2. Основна частина: Розпочніть основну частину Мотиваційного листа з інформації про поточну ситуацію у Вашому професійному житті. Якщо у Вас взагалі немає досвіду, ні в якому разі не пишіть, що його отримання — одна з Ваших цілей. Роботодавці хочуть бачити в себе в штаті сформованих фахівців, а не людей, яких потрібно вчити в процесі. Навпаки згадайте про власний досвід та навички, хай і незначні.
  3. Мотиваційна частина: Розкажіть, чому саме ця вакансія Вас зацікавила. Можливо, Ваші інтереси збігаються з діяльністю компанії. Раптом, Ви можете покращити якийсь з її продуктів? Так, роботодавцю важливо, щоб працівник не просто ходив на роботу заради отримання заробітної плати, а був «запалений».
  4. Завершення: Подякуйте читачеві за увагу.

Мотиваційний лист приклад/зразок на роботу

Як бачите, недостачі із зразками Мотиваційних листів у інтернеті не має, головне набрати вірний запит.

НАГАДУВАННЯ: Зразки лише для натхнення!

Фрази, сталі вирази ввічливості для написання Cover Letter, Motivation letter, Aplication Letter вживаються принципі ті ж самі. Нище перелік з англійськомовного сервісу:

Яким повинен бути ідеальний мотиваційний лист?

Звісно, ідеалу не існує, проте до ідеалу належить прагнути!!! Стиль письма шліфується поступово.

Тому писати все, включно такі документи, як Резюме, Мотиваційний лист, Супровідні листи варто не в один, а, як мінімум, у 2─3 підходи, з перервою між ними у кілька днів. Це дасть змогу оцінити написане зі сторони і побачити те, чого не змогли помітити в момент написання. Навпаки погляд зі свіжою головою завжди приносить відмінні результати.

Перед надсиланням готовий Мотиваційний лист видрукуйте або подивіться в оглядачі його друкований примірник, як він виглядає додатково й у такому форматі? На випадок, якщо HR для зручності буде бажати собі його роздрукувати і лист не «поплив».

Лист мусить бути візуально охайним, текст сприйматися легко.

Перевірте, щоб не було граматичних, стилістичних, явних пунктуаційних помилок.

Подбайте про відповідний шрифт і розмір літер. Не варто використовувати яскраві літери, підкреслення та жирний шрифт.

Оформлення повинне співпадати з стилем оформлення Резюме.

Мотиваційний лист не повинен за обсягом перевищувати аркуш А4. Приблизно 500 слів.

Рекомендуємо Мотиваційного листа дати на перевірку «вичитку» іншій людині. Незацікавленій людині легше помітити граматичні та «машинальні» помилки, а також скласти загальне враження від прочитаного. Як то кажуть: “Одна голова добре, а дві краще!”

На останок Важливі рекомендації, про які ми ще не згадали:

Як написати вдалий мотиваційний лист

  1. Особливу увагу приділяйте першому абзацу. Часто мотиваційні листи не дочитуються до кінця через їх банальність та шаблонність або просто нестачу часу у ейчара. Скільки він їх може отримати уявіть 200 скажімо?
  2. Не соромтеся декларувати свої амбіції. Але не пишіть просто, що хочете стати черговим QA. Скажіть, що Ви маєте низку власних цікавих ідей. Плануєте цим принести компанії ними багато користі, бо жадаєте стрімкого професійного розвитку……і аргументуйте, аргументуйте !!!
  3. Говоріть інтересами роботодавця. Підкресліть своє знання технологій, фреймворків з якими працює роботодавець. Або на які «ставить» у майбутньому.
  4. Виражайте своє довготривале зацікавлення, не важливо, подаєтесь Ви на роботу чи на навчання. В 2 -х випадках ті люди, які «платять», зацікавлені в тому, щоб не викидати грошей на вітер. Якщо Ви подаєтеся на стажування від ІТ компанії, тоді вона буде зацікавлена в тому, щоб після завершення навчання Ви пішли на роботу до неї. Все дуже банально. Тому, в мотиваційному листі потрібно показати, прагнення будувати свою кар’єру в напрямку, який принесете для «інвесторів» бажаний результат.
  5. Не пишіть про те, що узагалі не має відношення до конкретної вакансії.

Комментариев нет:

Отправить комментарий